09.05.2023., 17:39
Kā SYRIZA sadedzina vienkāršo analoģiju
Dimitris Katsoridas
SYRIZA savu programmu sauc par "Līgumu par pārmaiņām", savukārt PASOK savu programmu sauc par "Lēmumu pārmaiņām". Abas puses slavē Pārmaiņas, atgriežoties pie atbilstošās Andreas Papandreou sludinātās programmas 1981. gadā. Toreiz PASOK savu programmu sauca par "Prakse ar cilvēkiem", aptuveni tāpat kā SYRIZA. Acīmredzot viņi novērtē, ka ir liela PASOK auditorija, kuru viņi vēlas uzņemt katrs no savas puses. Ko lai saka, ka šeit vēsture atkārtojas kā farss?
Faktiski SYRIZA mēģina pārliecināt PASOK, ka starp viņiem ir vienošanās un dažos punktos programmatiska identifikācija un tādējādi iespēja izveidot valdību no 22. maija. Ja kāds redz sēriju "Sunday Dawn", 7-5-2023 (4., 12. un 13. lpp.), ir plaši raksti par to. Viņi atdod savu maiņu sadarbībai ar PASOK, savukārt KKE un MERA25-Alliance for Breakup neizsauc to pašu. Faktiski, ciktāl tas attiecas uz MERA25, tiek piesaukti Cipras vārdi, ka ar Varufakis "nevar būt uzticības attiecības", it kā jautājums būtu personisks, nevis politisks.
Galu galā, vai SYRIZA viņi vēlas plašāku progresīvu pārvaldību vai ne? Jo A. Ciprs savā intervijā "Kathimerini" (9-4-2023) nevar teikt, ka "mūsu priekšlikums neizslēdz nevienu, izņemot ND, Velopulu kungu un, protams, galēji labējos", atsakoties no "vadībām". demokrātiskās opozīcijas partijām […] izvēlēties starp kopīgu pārmaiņu un progresa programmu” vai “jauna vēlēšanu konkursa piedzīvojumu”, no otras puses, dinamizējot šo priekšlikumu un līdz ar to pašu vienkāršo analoģiju. Galu galā, ko viņi vēlas SYRIZA? Viņi nevar, no vienas puses, izvirzīt 11 punktus kā programmu-priekšlikumu valdības sadarbībai pārējām progresīvās opozīcijas partijām, no otras puses, dinamēt to ar hegemoniju un izslēgšanu, kā to dara PASOK, kas izvirza nosacījumus. Vai nu jūs ticat progresīvai pārvaldībai un līdz ar to arī aliansēm, cenšoties ar pacietību, neatlaidību un konsekvenci to īstenot, vai arī darāt to kā manevru, pastāvīgi vainojot un atmaskojot potenciālos sabiedrotos. Tomēr sadarbība nav krāpniecisks manevrs, bet tai ir jāīsteno patiesa darba pasaules vienotības vēlme, lai cīnītos pret dekadento labējo valdību.
Ja SYRIZA vadības komanda patiešām vēlas progresīvu pārvaldību, tad viņiem atklāti un godīgi jāatzīst, kādas tieši bija viņu valdības kļūdas, jāpasaka, ka atcels e-izsoles, kas bija viņu likums, atcels personiskās atšķirības pensiju likumā Katrougalou, viņi atgriezīs EKAS, atcels ENFIA (vismaz mazākajiem ienākumiem), pievedīs beznodokļu līdz 12 000 eiro, kā bija pirms memorandiem, nodibinās ne tikai 13., bet arī 14. pensiju utt. Kopā ar viņu piedāvātajiem 11 punktiem sēsties pie diskusiju galda ar pārējām progresīvās opozīcijas partijām un tur noteikt pēcvēlēšanu sadarbības nosacījumus un vienošanās ar vienu un pamatnosacījumu:
To, protams, vajadzēja izdarīt jau sen, pirms gada, kā to ierosināja MERA25, kas izvirzīja diskusijai "7+1 nozares progresīvai programmatiskai vienošanās", ar mērķi "veidot īstu progresīvu fronti". kurā atbalstīs progresīvu valdību, kura īstenos patiesi progresīvu, graujošu, radikālu programmu, lai izjauktu ar oligarhiju”, taču SYRIZA vadība sistemātiski atteicās no diskusijām, par svarīgāku samazinot personīgo jautājumu ar MERA25 sekretāru, par politisko. . Tomēr viena no galvenajām līderu īpašībām ir spēja veidot alianses, vīzija un galvenais būt augstsirdīgam, jo ar empātijām un hegemoniju tu netaisi politiku, bet personīgo politiku. Un darba pasaule par to var dārgi maksāt.
Tomēr, neskatoties uz apzinātu vilcināšanos, ja SYRIZA vadība patiešām tic "kopējai pārmaiņu un progresa programmai", kā saka A. Ciprs, tad lai tā beidz atteikties no saviem pienākumiem un uzkraut tos pārējiem kreisajiem (KKE un MERA25). -Alianse par pārtraukumu). Neizvairoties, protams, no pienākumiem, kas atbilst arī kreisajiem aiz SYRIZA, tomēr gan nazis, gan arbūzs ir SYRIZA vadības rokās. "Šeit ir Rods, šeit ir lēciens."